Obsah

ARCHÍV ZPRAVODAJŮ

ZPRÁVY PND TV 2020

Kontakt

Pro náš dům, z.s.

Dřevařská 14

602 00 Brno

www.pronasdum.cz

www.ospronasdum.cz

Odběr zpravodaje

Online setkávání s Pro náš dům

Spolek Pro náš dům již více jak 18 let organizuje semináře, konference a školení o správě a chodu bytových domů. Do března letošního roku jsme všechna tato setkání realizovali fyzicky. I pro rok 2020 jsme měli naplánováno takovýchto fyzických setkání po celém území České republiky více jak 20.

Je pravda, že jsme uvažovali o větším využití e-prostoru, tedy pořádání on line akcí na internetu, přesto obavy jak tuto formu přijmou naši posluchači, byly notnou brzdou. Pandemie Covid-19 a nouzový stav vše radikálně změnily.

Velké množství připravených prezentací, informací a aktualit z oblasti správy a údržby bytových a nebytových budov bylo najednou doslova k ničemu. Z nařízení vlády bylo jasné, že osobní setkání po delší dobu nebudou možná. Co a jak dál?

Jediným řešením bylo začít vše realizovat v rámci Internetu. Doslova během několika týdnů se nám podařilo zvládnout technologie Živého vysílání. Organizaci a realizaci on line setkání.

A přišel den D. Tedy den, kdy jsme poprvé živě vysílali první webinář, tedy on line seminář Inspirace pro váš bytový dům. A výsledek? Více než pozitivní. Naši posluchači, ale i partneři zvyklí se osobně setkávat tuto pro nás, ale i je, novou technologii zvládli a přijali kladně. Toto poznání bylo rozhodující pro další naše aktivity v této elektronické oblasti.

Připravili jsme a zrealizovali další 4 on-line semináře Inspirace pro váš bytový dům a jedno on-line školení na téma Legislativa pro SVJ po 1.7.2020. A výsledek? Dovolím si říct, že nad očekávání. On-line semináře zatím zhlédlo více jak 1.000 posluchačů, mnozí se aktivně účastnili závěrečných diskusí. On-line školení se zúčastnilo 31 posluchačů a další průběžně projevují zájem o další obdobné akce.

Jaké nevýhody má tento způsob komunikace?

Dovolím si říct, že minimální. Největší obavy jsme měli z toho, jak naši posluchači zvládnou vlastní připojení se k virtuální místnosti, kde vše probíhá. Zde mohu opravdu s radostí konstatovat, že tato obava byla úplně zbytečná. Realizace jednotlivých akcí potvrdila, že se nám celý systém podařilo nastavit tak, že opravdu každý, kdo má k dispozici počítač, notebook, tablet či chytrý telefon se může účastnit. Navíc se nám daří všechny případné problémy po telefonu vyřešit.

A následují již jen pozitiva tohoto způsobu komunikací. Jednoznačně mezi největší výhody patří možnost účastnit se přímo z domu, respektive místa, kde se v době konání akce nacházím. Velkou výhodou je i možnost zhlédnout danou akci i mimo termín vlastního konání. Jak je to možné? Je to z toho důvodu, že všechny tyto akce nahráváme, následně zpracováváme a ukládáme na náš TV kanál PNDTV na Youtube. Tento postup přináší každému možnost celou akci zhlédnout více krát. Prohlédnout si místa, respektive témata, která jsou důležitější, nebo ty, kterým jsem při jednom zhlédnutí třeba nepochopil.

Technologie, které jsme v této oblasti připravili, nám nabízí i další možnosti. Jedná se třeba o setkání vlastníků, družstevníků, oslovení a diskuse se svými partnery a podobně.

V rámci komunikačních technologií jsme tak výrazně rozšířili naše možnosti a nabízíme:

  1. Webináře Inspirace pro Váš bytový dům pro více jak 50 posluchačů, platforma you tube. Živé vysílání, možnost chatu v průběhu vysílání. Opakované zhlédnutí po dobu 30 dnů
  2. Webináře dle zadavatele. Vhodné pro správce a SBD, města a obce
  3. Webinář on line školení a kurzy. Pro skupiny do 30 posluchačů. Technologie Zoom meeting. Záznam celého školení včetně diskuze (diskutující i lektor) dle témat PND
  4. Webináře on line školení dle zadavatele. Vhodné pro všechny subjekty, které mají potřebu vzdělávat, předávat informace členům, zaměstnancům, partnerům
  5. Online schůze výborů SVJ, BD, SBD
  6. Online shromáždění vlastníků SVJ, družstevníků
  7. Online porady

A tak mimo akcí, které budeme přímo vypisovat a realizovat, se na nás můžete obrátit s požadavkem na realizace různého setkání v internetovém prostoru a my vše připravíme a zařídíme. Vy si připravíte pouze program, obsah a zasednete ke svému počítači, tabletu či chytrému mobilu a můžete komunikovat s kýmkoliv, ať se nachází kdekoliv. Ba co víc i v časech a obdobích, kdy venku doslova padají trakaře, nebo když nebude možné potkávat se z jakýchkoliv důvodů.

A co je potřeba udělat, pokud byste se i vy chtěli setkat v e-prostoru?

Málo, kontaktujte nás na info@pronasdum.cz

Přeji co nejvíce úspěšných setkání v e-prostoru.

Připravil: Ing. Petr Němec, předseda Pro náš dům, z.s.