Obsah

ARCHÍV ZPRAVODAJŮ

ZPRÁVY PND TV 2020

Kontakt

Pro náš dům, z.s.

Dřevařská 14

602 00 Brno

www.pronasdum.cz

www.ospronasdum.cz

Odběr zpravodaje

Jak vyřešit horko pod dvouplášťovou střechou bytového domu?

Asi to znáte. Sluneční paprsky sílí a stejně tak i stížnosti – hlavně těch, kteří bydlí pod střechou, kde je neúnosné horko. Možná si ti dobří lidé ani nestěžují, ale život pod střechou bytového domu není žádný med. Alespoň pod střechou s izolací ve špatném stavu. Vůbec to tak být nemusí. A vlastně stačí docela málo, abyste si léto všichni užili.

Proč je dobrý nápad se střechou zabývat? Nejde jen o nepříjemné teplo.

Izolace původních dvouplášťových střech bytového domu už má dávno svou funkci za sebou a často byla chyba již na začátku. Co to znamená pro vás?

  • Špatně izolovaná dvouplášťová střecha se v létě přehřívá a je pod ní příšerné horko.
  • V zimě zase neudrží teplo, to odchází ven a výrazně se zvyšují náklady na vytápění.
  • Žalostně málo větrání a nadměrné množství vlhkosti nabízí výborné podmínky pro růst plísní a hub.  V takovém domě se bydle nikomu nechce.
  • Nevalné podmínky postupně ničí celou střechu a jednou to nejspíš skončí až kompletní rekonstrukcí.

Co s tím?

Rekonstrukce je finančně i časově náročná (a ty nervy okolo). Díky včasné kontrole a správnému řešení jí však lze často předejít.

1–⁠2 dny a je hotovo

Pokud vaše střecha není už úplně zničená, existuje rychlé, jednoduché a efektivní řešení. Spočívá v aplikaci foukané izolace do dutiny mezi pláště střechy. Střecha bytového domu tak může být, dle velikosti, vyřešena během jednoho až dvou dnů. Aplikace probíhá malými otvory, takže odpadají zcela potíže s odkrytou střechou a dobrá izolace vyřeší problém s teplem i zimou na dlouhé roky.

Využijte kontrolu střechy zdarma

Zjistěte spolu s kontrolorem, v jakém stavu je vaše střecha a jestli je izolace to pravé řešení i pro vás. Využijte nabídku našeho partnera společnosti CIUR. Vaši střechu vám prohlédne technik a v případě potřeby vám navrhne optimální technologii pro její opravu. Vše bezplatně a bez závazků.

Další informace o správné izolaci a možnost objednat návštěvu technika zdarma